Menu
گزارش مجمع نفت سپاها ادامه مطلب

گزارش مجمع نفت سپاها

به گزارش بورسیران روز یکشنبه ١٤ آذرماه در محل هتل المپیک، مجمع فوق العاده شرکت نفت سپاهان با دستور تعیین اعضای جدید هیئت مدیره با حضور ٩٤ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان آنها برگزار شد.
نرخ بهره آمریکا افزایش می یابد ادامه مطلب

نرخ بهره آمریکا افزایش می یابد

با اخبار منتشر شده در روزهای اخیر از سوی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا)، اکنون همه آماده افزایش نرخ_بهره_آمریکا هستند که این موضوع باعث افزایش ارزش دلار در سراسر جهان شده است! شاخص_دلار اکنون به ١٠١ رسیده و بعد از سال ها توانسته از مقاومت ١٠٠ عبور کند. نفت نیز به مرز ٤٧ دلار رسیده است و اگرچه افزایش چشمگیر قیمت نفت حتی برای بلند مدت وجود ندارد، اما تثبیت آن در قیمت های بالای ٥٠ دلار میتواند برای کشورهایی که بودجه خود را بر پایه نفت برنامه ریزی میکنند، خبر خوبی باشد! فلزات_اساسی بعد از رشد سریع و شارپ خود در دو هفته گذشته، در روزهای قبل از شدت نوسان آنها نیز کاسته شده است .در خصوص قیمت ذغال سنگ چین به دلیل نزدیک شدن  به فصل سرما و ترس از کمبود ذغال سنگ، محدودیت ٢٧٦ ساعت کار را به ٣٣٠ ساعت افزایش داد و به این دلیل پیش بینی میشود قیمت ذغال سنگ منفی باشد.
پذیره نویسی واحد های جدید به جای سود تعلق گرفته مقطع ٣١/٠٦/١٣٩٥ ادامه مطلب

پذیره نویسی واحد های جدید به جای سود تعلق گرفته مقطع ٣١/٠٦/١٣٩٥

احتراماً بدینوسیله به اطلاع کلیه سرمایه گذاران محترم صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک خاورمیانه میرساند باتوجه به تقسیم سود این صندوق در مقطع ٣١/٠٦/١٣٩٥ به مبلغ هر واحد ٦٨.٤٥٩ ریال،لذا سرمایه گذارانی که تمایل دارند از محل سود تعلق گرفته اقدام به پذیره نویسی واحدهای جدید نمایند می توانند جهت ثبت درخواست خود به آدرس این صندوق مراجعه فرمایند.

سال ٩٥ سال رویایی اهالی بازار سرمایه

رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: اگر بخواهیم دلایل رشد این روزهای بازار سهام را بررسی کنیم باید گفت در حوزه اقتصادی کشور دورانی به نام پساتحریم قرار داشته و قبل از آن نیز با دوره‌ای مواجه شده که ارزش پول ملی ایران با حدود ٦٠ درصد کاهش ارزش روبرو شده است. این موضوع باعث شده بازدهی و قیمت سهام شرکت‌های بورسی به سمت ارزش جایگزینی حرکت کند.
پذیرش درخواست صدور واحدهای سرمایه گذاری ادامه مطلب

پذیرش درخواست صدور واحدهای سرمایه گذاری

به اطلاع می رساند، به استناد ماده ١٧ اساسنامه صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار، مدیر صندوق یا مدیر ثبت موظف است، در هر روز کاری درخواست صدور واحدهای سرمایه گذاری را در شعب صندوق دریافت نماید. مگر در موارد استثناء که به استناد اساسنامه، به درخواست ضامن جبران خسارت یا سود و یا درخواست ضامن نقدشوندگی و نیز مدیر صندوق در صندوق های بدون ضامن نقدشوندگی صورت می گیرد.
آثار مثبت تصمیم مجلس بر بازار سهام و شرکت های پتروشیمی ادامه مطلب

آثار مثبت تصمیم مجلس بر بازار سهام و شرکت های پتروشیمی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، تعیین فرمول ١٠ ساله برای خوراک پتروشیمی ها و بازگشت فرآیند قیمت گذاری به دولت را هم بر بازار سهام و هم بر شرکت های پتروشیمی مثبت خواند و گفت: با این مصوبه، سرمایه گذاری در این بخش افزایش خواهد یافت .  
سهامداران با دید بلندمدت بیشترین سود را می برند ادامه مطلب

سهامداران با دید بلندمدت بیشترین سود را می برند

امروز برای سهامداران بهترین فرصت است تا با بررسی صنایع مختلف بازار، بر روی سهم هایی متمرکز شوند که از ثبات قیمت ٦٠ تا ٧٠ دلاری بهای هر بشکه نفت از سویی و ثبات اقتصادی کنونی با روند روبه رشد، بیشترین نفع را می برند.  

 
هواشناسی آینده بورس تهران ادامه مطلب

هواشناسی آینده بورس تهران

دیروز در شرایطی هفتمین روز متوالی رشد بازار سهام با ٥٥٨ واحد افزایش پشت سر گذاشته شد که سود این دوره ٧ روزه به ٢/٣ درصد رسیده است. تحلیلگران از دو منظر به وضعیت بورس می‌نگرند؛ نخست از منظر تکنیکال، شاخص بورس در صورتی که بتواند از مرز ٧٥ هزار واحد بگذرد آماده دستیابی به کانال‌های بالاتر می‌شود؛ چراکه فشار عرضه‌ها کاهش یافته و کف تقاضا تقویت خواهد شد.
چشم‌انداز مثبت بورس تهران تحت تأثیر ۳ عامل/ قالیباف‌اصل: حقوقی‌ها در کنار حقیقی‌ها خریدارند ادامه مطلب

چشم‌انداز مثبت بورس تهران تحت تأثیر ۳ عامل/ قالیباف‌اصل: حقوقی‌ها در کنار حقیقی‌ها خریدارند

روند معاملات بازار سهام طی روزهای گذشته نشان از امید و احتمال بازگشت به روزهای رونق دارد و یکی از عمده دلایل بازگشت بازار به روند صعودی، احتمال توافق در مذاکرات عنوان شده است؛ در این خصوص مدیرعامل بورس تهران می‌گوید حقوقی‌ها در کنار حقیقی‌ها در بازار فعالند.
RSS
12
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان